05. RUJNA 2014.
OBRAĆANJE PREDSJEDNICE ŠPREM POVODOM POČETKA ŠKOLSKE GODINE

Poštovane članice i članovi Sindikata hrvatskih učitelja, kolegice i kolege, Na početku smo još jedne nastavne godine koja će po svemu sudeći biti jednako zahtjevna kao i prošla, ako ne još i zahtjevnija. Protekle smo godine pokazali da znamo i možemo. Ono što želimo jest nastaviti raditi još bolje i uspješnije, a sve u interesu našeg članstva. Pred nama su novi izazovi, nove borbe za zaštitu i očuvanje prava naših članova, a sve to radi onih zbog kojih smo svi mi u ovome sustavu - naših učenika, onih koji su temelj naše budućnosti, nas i našega društva! Svjedočimo vremenu u kojem se zvanje učitelja stavlja na margine društva, vremenu u kojem se taj plemeniti poziv omalovažava, a da istovremeno oni koji to čine nisu ili ne žele biti svjesni posljedica takvoga djelovanja. Naša  želja i dužnost, uostalom, je  da učinimo sve da naša zemlja konačno krene putem koji nas vodi prema  zemlji znanja u kojoj će vladati pravda i u kojoj će se učitelj cijeniti i vrednovati kao onaj koji omogućuje prosperitet, a ne kao teret i trošak! Sindikat hrvatskih učitelja, kao najveći granski sindikat u Republici Hrvatskoj ima obvezu skrbiti za materijalni i socijalni položaj svih svojih članova kao i odgovornost za nesmetano odvijanje svih procesa u obrazovnim ustanovama. Stoga nam je primarni interes informiranje članstva, omogućavanje uvida u naše aktivnosti i upoznavanje svih s aktivnostima koje provodimo u borbi za zaštitu prava radnika. Protekle smo se nastavne godine borili za normu nastavnog i nenastavnog osoblja. Ovih dana  radimo na  zbrinjavanju  viškova do kojih svake godine neminovno dolazi zbog različitih promjena u sustavu. Spremni smo na pregovore, komunikaciju i suradnju s Vladom Republike Hrvatske i resornim ministarstvom, a sve u cilju dobrobiti svih zaposlenika u obrazovanju. Pritom  nikako nećemo dopustiti da se omalovažava učiteljsko zvanje i borit ćemo se svim dopuštenim sredstvima za prava naših članova. I stoga, drage i poštovane kolegice i kolege, na početku ove školske godine, koja će zasigurno biti puna iskušenja za sve nas, pozivam vas na zajedništvo u svim našim daljnjim aktivnostima. Jedino tako možemo biti nepobjedivi i uspješni! Želim vam uspješan početak nove školske godine te mnogo profesionalnih uspjeha i osobnog zadovoljstava, jer samo zadovoljan i uspješan član našeg Sindikata znači da naš rad donosi rezultate! Sanja Šprem, predsjednica Sindikata hrvatskih učitelja